تاریخچه شرکت

شرکت تولیدی صنعتی و تحقیقاتی کیمیا اورنگ جنوب از سال ۱۳۹۶ با بهره گیری از کاملترین تجهیزات تحقیقاتی روز شروع به فعالیت نمود. این شرکت در طی سالها سعی و تلاش با بهره گیری از نیروی استعداد جوانان و تجهیز نمودن به آخرین تکنولوژی روز دنیا در صنعت تولید کرین اکتیو به حوزه پژوهشی به دستاوردهای درخشانی دست یافته است. این شرکت در راستای مسوولیت اجتماعی، اقدام به برپایی کارخانه در مناطق محروم نموده است. اولویت بخشی به حل معضل دسترسی به آب سالم و گذر از بحران آب از دیگر زوایای عمل به تعهدات اجتماعی شرکت است.

اهداف شرکت:

رویکرد شرکت برای بهره گیری از درآمدهای حاصله از تولید برای دسترسی به آخرین پیشرفتهای علمی و تحقق پروژه های تحقیقاتی و بکارگیری نیروهای جوان نخبه طی سالهای متمادی از دیگر دلایل پیشرفت چشمگیر شرکت در حوزه علوم پیشرفته است. شرکت با حضور گسترده در مجامع علمی، دانشگاه ها و همکاری با صنایع مختلف و ارتباط با صاحبان صنایع، همواره در تلاش برای تعالی و رفع مشکلات و بحران های جامعه است.

محصولات و خدمات شرکت:

در حوزه تکنولوژی و تحقیقاتی، شرکت کیمیا اورنگ جنوب با بهره برداری از بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات تحقیقاتی در حوزه های شیمی، پلیمر، نانو و مواد بصورت مستمر در حال فعالیت است. ارائه خدمات و تسهیلات آزمایشگاهی و تحقیقاتی برای محققان و دانشگاهیان و بستر سازی مناسب برای تحقق پروژه های مورد نیاز صنعت و دانشگاه، از جمله اهداف رو به تعالی سازمان است.

شرکت با رویکرد مقابله با بحران خشکسالی به تولید مواد تصفیه آب و پساب از سال ۱۳۹۶ پرداخته است که در حال حاضر با مجهز شدن کارخانه تولیدی صنعتی به آخرین تکنولوژی روز دنیا و کوره دوار خلأ با قابلیت تولید پیوسته کرین اکتیو به تولید تناژی این محصول می پردازد. محصول کربن اکتیو به دو صورت پودری و گرانولی و با درجه بندی های مختلف عدد یدی با پشتیبانی بخش تحقیق و توسعه شرکت، مناسب با نیاز صنایع، معادن و پتروشیمی ها عرضه می گردد.

تولید مواد پیشرفته آزمایشگاهی مانند کوپلیمرهای بلوکی، نانو الگوهای پلیمری، فلوکولنت های زیست تخریب پذیر، سطوح فوق آبگریز، نانوذرات سیلیکای تغییر یافته، گرافن، گرافن اکساید، ساخت و طراحی راکتورهای نیمه صنعتی و آزمایشگاهی  و نظایر آن، مناسب با نیاز صنایع مختلف و محققان دانشگاه و صنعت از دیگر نتایج رو به تعالی تلاش جوانان مستعد بخش تحقیق و توسعه شرکت بوده است.